Kadra

Inga Kuźma

Kadra
Wycieczka do Kinder Planety

Dyrektor ds. pedagogicznych
Z wykształcenia psycholog, oligofrenopedagog, nauczyciel mianowany.  Autorka i organizatorka oddziałów integracyjnych dla dzieci z autyzmem w Zespole Szkół nr 31 w Toruniu. Prezes Fundacji Wspomagania Rozwoju TU i TERAZ.  Ma wieloletnie doświadczenie w zakresie diagnozy i terapii dzieci z autyzmem, Zespołem Aspergera, a także w diagnozowaniu trudności wychowawczych i edukacyjnych. Członek Zespołu Strategicznego Kujawsko-Pomorskiego Programu Rozwoju Edukacji powołanego przez Marszałka pana Piotra Całbeckiego na lata 2014 – 2020. Ukończyła m.in.: Studium Pedagogiczne, Studium Zarządzanie Oświatą oraz szereg szkoleń z zakresu diagnozy, terapii, a także doradztwa zawodowego.  Od 12 lat prowadzi własną praktykę psychologiczną. Specjalizuje się w diagnozie i terapii dzieci i młodzieży z deficytami rozwojowymi oraz specyficznymi trudnościami edukacyjnymi. Prowadzi także szkolenia dla rodziców i nauczycieli.


Magdalena Nawrat

Grupowe zajęcia logopedyczne

Logopeda, neurologopeda
Od ponad 20 lat pracuję z dziećmi w różnym wieku. Pomagam zarówno dzieciom, które nie mówią lub mówią mało, mają problemy neurologiczne, opóźniony rozwój mowy, wady genetyczne, mózgowe porażenie dziecięce, zespół Aspergera, autyzm. Prowadzę również terapię logopedyczną i neurologopedyczną dla dorosłych.Jestem nauczycielem dyplomowanym. Ukończyłam studia magisterskie na Wydziale Pedagogicznym WSP w Bydgoszczy, Podyplomowe Studium Logopedyczne w Bydgoszczy, Podyplomowe Studia Neurologopedyczne na Uniwersytecie Gdańskim oraz Podyplomowe Studia z Zarządzania Oświatą. Doświadczenie zawodowe zdobywałam uczestnicząc w licznych kursach, szkoleniach, warsztatach i poprzez codzienny kontakt z dziećmi. Systematycznie podnoszę swoje kwalifikacje oraz szukam nowych metod terapeutycznych. Logopedia to moja życiowa i zawodowa pasja, niezwykła przygoda.


Anna Markowska

Zakończenie roku szkolnego

Nauczycielka wychowania przedszkolnego.
Razem z przedszkolakami tworzymy „Zieloną Drużynę”.
W 2015 roku ukończyłam studia magisterskie na kierunku edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna. Na studiach zdobywałam doświadczenie jako wolontariuszka w Akademii Przyszłości oraz w jednym z toruńskich przedszkoli.
Praca z dziećmi sprawia mi wiele radości. Podziwiam je za ciekawość świata, nieograniczoną wyobraźnię i za to, że mimo niewielu lat potrafią zobaczyć więcej niż my-dorośli. Z pewnością możemy się od nich wiele nauczyć.


Angelika Knitter

rbt

Nauczyciel wspomagający, terapeuta
Jestem pedagogiem oligofrenopedagogiem. Ukończyłam studia podyplomowe na kierunku Edukacja i terapia osób z autyzmem. od 5 lat pracuję z dziećmi i młodzieżą z zaburzeniami i trudnościami rozwojowymi. Praca ta nauczyła mnie dużej elastyczności w stosowanych metodach i narzędziach pracy oraz czerpania radości z najdrobniejszych postępów i sukcesów. Prywatnie jestem wielką miłośniczką psów – niedawną stałam się opiekunką małego goldena retrievera.

Małgorzata Rogowska

Zajęcia muzyczne

Zastępca dyrektora żłobka.
Opiekunka grupy żłobkowej
Jestem osobą cierpliwą i wrażliwą na drugiego człowieka, co w mojej pracy jest niezwykle ważne.
Zależy mi na tym, by dzieci były uśmiechnięte, czuły się ważne i potrzebne. Każdy uśmiech dziecka utwierdza mnie w przekonaniu, że praca to moja pasja. Wkładam w nią całe serce, a obserwacja postępów rozwojowych dzieci daje mi wiele satysfakcji.
Dzięki zdolnością manualnym tworzę ciekawe pomoce dydaktyczne do zajęć.
Z wykształcenia jestem opiekunką dziecięcą z wieloletnim doświadczeniem zawodowym.


Joanna Matłosz

Zajęcia usprawniające małą motorykę

Opiekunka grupy żłobkowej.
Ukończyłam studia licencjackie na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Posiadam doświadczenie w pracy z dziećmi. Towarzyszenie im w zdobywaniu nowych umiejętności daje mi wiele satysfakcji. Cieszę się, gdy widzę, że dzięki mojemu zaangażowaniu, pobyt w żłobku sprawia im radość oraz wpływa pozytywnie na ich rozwój.


Violetta Przeczewska

Koncert Kubica Art

Pomoc


Iwona Burczyńska

Pomoc
Ukończyłam szkołę gastronomiczną oraz kurs opiekunki w żłobku. W ostatnim czasie pracowałam przez blisko 2 lata za granicą opiekując się dwójką dzieci. Jestem osobą cierpliwą i odpowiedzialną, a praca z dziećmi daje mi dużo satysfakcji i jest dla mnie przyjemnością. Bezpieczeństwo i dobro najmłodszych są moim priorytetem w pracy w „Zielonej drodze”. Prywatnie jestem mamą 5-letniej dziewczynki, której po pracy, staram się poświęcać jak najwięcej czasu i uwagi.