Inga Kuźma

Dyrektorka ds. pedagogicznych
Nauczyciel mianowany. Z wykształcenia psycholog, oligofrenopedagog, terapeutka czaszkowo – krzyżowa, dietoterapeutka, ekspert celowanej probiotykoterapii, naturoterapeutka,w trakcie studiów z Klasycznej Medycyny Chińskiej o specjalizacji ziołolecznictwo. Autorka i organizatorka oddziałów integracyjnych dla dzieci z autyzmem w Zespole Szkół nr 31 w Toruniu. Prezes Fundacji Wspomagania Rozwoju TU i TERAZ. Ma wieloletnie doświadczenie w zakresie diagnozy i terapii dzieci z autyzmem, Zespołem Aspergera, a także w diagnozowaniu trudności wychowawczych i edukacyjnych. Członek Zespołu Strategicznego Kujawsko-Pomorskiego Programu Rozwoju Edukacji powołanego przez Marszałka pana Piotra Całbeckiego na lata 2014 – 2020. Ukończyła m.in.: Studium Pedagogiczne, Studium Zarządzanie Oświatą oraz szereg szkoleń z zakresu diagnozy, terapii, edukacji, doradztwa zawodowego, a także naturoterapii.
Od 15 lat prowadzi własną praktykę psychologiczną przy Instytucie Diagnozy i Terapii „ESENCJA”. Specjalizuje się w diagnozie i terapii dzieci i młodzieży z deficytami rozwojowymi oraz specyficznymi trudnościami edukacyjnymi. Prowadzi również szkolenia dla rodziców i nauczycieli. W swojej pracy terapeutycznej wykorzystuje techniki pracy z ciałem, naturalne techniki samouzdrawiania oraz wiedzę biomedyczną wspierając cały system rodzinny. W Zielonej Drodze realizuje nadzór terapeutyczny wdrażając Model Turkusowy.
Magdalena Nawrat

Logopedka, neurologopedka
Od ponad 20 lat pracuję z dziećmi w różnym wieku. Pomagam zarówno dzieciom, które nie mówią lub mówią mało, mają problemy neurologiczne, opóźniony rozwój mowy, wady genetyczne, mózgowe porażenie dziecięce, zespół Aspergera, autyzm. Prowadzę również terapię logopedyczną i neurologopedyczną dla dorosłych.Jestem nauczycielem dyplomowanym. Ukończyłam studia magisterskie na Wydziale Pedagogicznym WSP w Bydgoszczy, Podyplomowe Studium Logopedyczne w Bydgoszczy, Podyplomowe Studia Neurologopedyczne na Uniwersytecie Gdańskim oraz Podyplomowe Studia z Zarządzania Oświatą. Doświadczenie zawodowe zdobywałam uczestnicząc w licznych kursach, szkoleniach, warsztatach i poprzez codzienny kontakt z dziećmi. Systematycznie podnoszę swoje kwalifikacje oraz szukam nowych metod terapeutycznych. Logopedia to moja życiowa i zawodowa pasja, niezwykła przygoda.
Renata Łęc

Logopedka, neurologopedka
Ukończyłam studia w kierunku: Pedagogika, Logopedia, Socjoterapia, Neurologopedia. Od 10 lat pracuję w Szkole Podstawowej w Lubiczu Dolnym jako pedagog i logopeda. Wcześniej pracowałam w małych szkołach podstawowych w Młyńcu i w Gronowie, a w trakcie studiów pedagogicznych także w przedszkolu. W mojej historii zawodowej ciepło wspominam pracę w Warsztatach Terapii Zajęciowej „Wspólnota” – jest to ośrodek dla osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną oraz 5-letnią przygodę w Warsztatach Terapii Zajęciowej „Muminki” we Wrocławiu.
W sumie mam już 17-letnie doświadczenie pracy z dziećmi i 7-letnie pracy z dorosłymi. Jako logopeda prowadzę zajęcia grupowe i indywidualne. W klasach starszych często organizuję zajęcia profilaktyczne i z elementami socjoterapii. Lubię nowe wyzwania – takim jest dla mnie obecnie praca w żłobku 🙂 Rozwijam się, uczestniczę w szkoleniach, warsztatach, czytam literaturę specjalistyczną.
W życiu prywatnym mam rodzinę – dwoje dzieci córkę 17-letnią i syna 10-letniego. Dbałość o ich rozwój i dobrą atmosferę w rodzinie jest moim priorytetem.
Aleksandra Słowińska

Nauczycielka wychowania przedszkolnego
Posiadam wykształcenie pedagogiczne i doświadczenie w pracy z dziećmi. W swojej codziennej pracy z najmłodszymi, zawsze staram się dbać należycie o ich harmonijny rozwój, bez względu na ich grupę wiekową. Uśmiech zadowolonego dziecka wyraża więcej niż tysiąc słów, dlatego tak ważne jest dla mnie, by dzieci były przy mnie bezpieczne i szczęśliwe. Prywatnie jestem mamą 4-letniego chłopca i prawie 2-letniej dziewczynki. Moje dzieci to mój największy skarb.
Kamila Kowalczyk

Nauczycielka wychowania przedszkolnego
Jestem absolwentką pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Ukończyłam kurs edukacji przedszkolnej metodą Marii Montessori dlatego w swojej pracy staram się podążać za dzieckiem aby zapewnić mu w pełni harmonijny rozwój. Charakteryzuje mnie otwartość na świat i ludzi, a zwłaszcza dzieci, dlatego stosuję komunikację opartą na zasadach Porozumienia Bez Przemocy. Praca z dziećmi jest dla mnie wyzwaniem jak i największym hobby. Wybrałam pracę w Akademii Rozwoju dlatego, że daje mi możliwość działania poprzez wyjątkowe podejście do każdego dziecka, a to jest dla mnie najważniejsze.
Angelika Knitter

Nauczycielka wspomagająca, terapeutka
Jestem pedagogiem oligofrenopedagogiem. Ukończyłam studia podyplomowe na kierunku Edukacja i terapia osób z autyzmem. od 5 lat pracuję z dziećmi i młodzieżą z zaburzeniami i trudnościami rozwojowymi. Praca ta nauczyła mnie dużej elastyczności w stosowanych metodach i narzędziach pracy oraz czerpania radości z najdrobniejszych postępów i sukcesów. Prywatnie jestem wielką miłośniczką psów – niedawną stałam się opiekunką małego goldena retrievera.
Alicja Macur

Nauczycielka wspomagająca, terapeutka
Z wykształcenia jestem pedagogiem, oligofrenopedagogiem. Od zawsze moja pracą związana była z osobami potrzebującymi wsparcia. Od kilku lat pracuję z dziećmi ze spektrum autyzmu, co daje mi ogromną satysfakcję i określa moje miejsce w życiu zawodowym. Uczestniczę w różnych warsztatach oraz szkoleniach, aby wciąż zdobywać wiedzę w temacie edukacji i terapii dzieci z deficytami rozwojowymi. Uwielbiam morze, koty oraz łapać chwilę na zdjęciach.
Małgorzata Rogowska

Zastępca dyrektora żłobka
Opiekunka grupy żłobkowej
Jestem osobą cierpliwą i wrażliwą na drugiego człowieka, co w mojej pracy jest niezwykle ważne.
Zależy mi na tym, by dzieci były uśmiechnięte, czuły się ważne i potrzebne. Każdy uśmiech dziecka utwierdza mnie w przekonaniu, że praca to moja pasja. Wkładam w nią całe serce, a obserwacja postępów rozwojowych dzieci daje mi wiele satysfakcji.
Dzięki zdolnością manualnym tworzę ciekawe pomoce dydaktyczne do zajęć.
Z wykształcenia jestem opiekunką dziecięcą z wieloletnim doświadczeniem zawodowym.
Violetta Przeczewska

Opiekunka grupy żłobkowej
Jestem absolwentką Policealnej Szkoły dla Opiekunów Medycznych. Pracując w Zielonej ukończyłam kurs dla opiekunek dziecięcych. Praca z dziećmi jest dla mnie wyzwaniem, które motywuje mnie do doskonalenia swoich umiejetności. Uważam, że każde dziecko jest wyjątkowe i niepowtarzalne, dlatego za cel stawiam sobie poznanie potrzeb każdego z nich. W dzieciach uwielbiam szczerość w okazywaniu uczuć – potrafią je okazywać nie udając nikogo, poprostu są sobą. Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci. Lubię czytać książki, spacery i spotkania z przyjaciółmi.
Aneta Suchecka

Opiekunka grupy żłobkowej
Z wykształcenia jestem pedagogiem (spec. pedagogika opiekuńcza) oraz pracownikiem socjalnym. Ukończyłam także studia podyplomowe z zakresu bibliotekoznawstwa z informacją naukową oraz kwalifikacji nauczycielskich. Swoje kilkuletnie doświadczenie zawodowe zdobyłam pracując z dziećmi w placówce opiekuńczo-wychowawczej, klubie malucha i żłobku. Uwielbiam rozwijać się i kształcić poznając nowe metody pracy z dziećmi uczestnicząc w kursach i szkoleniach zawodowych. Ukończyłam m.in. Kurs terapii ręki, Aktywne słuchanie muzyki w koncepcji Batii Strauss, Kurs animacji żłobkowej i przedszkolnej , Szkolenie z zakresu wczesnej wykrywalności zaburzeń spektrum autyzmu. W pracy z dziećmi cenię ich spontaniczność i radość, która motywuje mnie do kreatywnego działania. Moim priorytetem jest zapewnienie dzieciom przyjaznej atmosfery i wspieranie ich rozwoju. Prywatnie pasjonuje mnie czytanie książek oraz grafika komputerowa.
Joanna Zakrzewska

Opiekunka grupy żłobkowej
Jestem osobą radosną, ambitną oraz otwartą na nowe wyzwania. Uwielbiam pracę z dziećmi która daje mi wiele radości.Przygotowuje kreatywne i rozwojowe zajęcia oraz proste układy taneczne.Ważne jest dla mnie żeby dzieci czuły się szczęśliwe i bezpieczne.Mam wieloletnie doświadczenie w pracy jako opiekunka dziecięca. Podnoszę swoje kwalifikacje uczęszczając na kursy i szkolenia.
Jagoda Gurzyńska

Pomoc
Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu na kierunku Psychologia w zarządzaniu. Zamiłowanie do gotowania zaprowadziło mnie jednak do pracy z dziećmi w „Zielonej Drodze”. Maluchy uśmiechają się na mój widok, bo wiedzą, że oznacza to, iż za chwilę na stolikach pojawią się jakieś przysmaki :-). Z natury jestem optymistką, która lubi wycieczki krajoznawcze i Myszkę Miki 🙂
Justyna Drewka

Nauczycielka języka angielskiego
W 2009 roku otrzymałam stopień magistra filozofii. Jednak fascynacja językiem angielskim spowodowała, że ukończyłam również filologię angielską o specjalności nauczycielskiej. Dodatkowo jestem w trakcie studiów podyplomowych z Edukacji i terapii osób ze spektrum autyzmu. 8 lat temu rozpoczęłam niezwykłą przygodę jaką jest nauczanie dzieci języka angielskiego. Obecnie jestem nauczycielem języka angielskiego i etyki w szkole podstawowej, szkole językowej i w Zielonej Drodze. W swojej pracy staram się wykorzystywać różne gry
i materiały, tak aby nauka angielskiego nie kojarzyła się z przykrym przymusem, ale z dobrą zabawą. Ciągle rozwijam umiejętności językowe z dziedziny filologii angielskiej poprzez uczestniczenie w szkoleniach i webinarach. Z wielką przyjemnością śledzę również blogi innych nauczycieli i czepię z nich wiele inspiracji. Praca z dziećmi daje mi wiele satysfakcji.
Moi uczniowie zarażają mnie swoim optymizmem, radością i beztroską, dlatego uwielbiam swoją pracę.W czasie wolnym czytam, oglądam seriale i podróżuje.
Kamil Kluczyński

Nauczyciel zajęć umuzykalniających
Muzyka była w moim życiu od najmłodszych lat. Zacząłem grać na perkusji w 1999r., od początku traktując ten instrument bardzo poważnie. Jestem absolwentem Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, kierunek: Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej pierwszego i drugiego stopnia (fortepian, instrumenty perkusyjne). Od 2012 jestem instruktor rytmiki i zajęć umuzykalniających w przedszkolach na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego i zachodnio-pomorskiego. Od 2003 roku nagrałem jako perkusista kilkanaście singli (zarówno jako członek zespołu, jak i muzyk sesyjny), kilka tzw. „epek”, a także kilka albumów długogrających w tym jeden na vinylu. Byłem producentem i zarazem realizatorem dźwięku dwóch płyt studyjnych. Dwie płyty zostały również przeze mnie wydane. Z moich usług skorzystały zespoły znanych wytwórni takich jak np.: Kayax, czy SP Records. Zagrałem jako perkusista kilkaset koncertów na terenie Polski (m.in. w katowickim Spodku, Teatrze Śląskim w Katowicach, Operze Śląskiej w Bytomiu, Operze Nova w Bydgoszczy), a także kilka za granicą. W „Zielonej” po raz pierwszy miałem okazję prowadzić zajęcia z najmniejszymi melomanami w żłobku – wspaniałe wyzwanie 🙂
Paweł Tołodziecki

Nauczyciel zajęć ogólnorozwojowych (w-f)
„Człowiek orkiestra” 🙂 Nauczyciel wychowania fizycznego, absolwent Akademii Bydgoskiej im. Kazimierza Wielkiego, Akademii Wychowania Fizycznego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku oraz Akademia Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu. Instruktor sportu: piłki koszykowej, piłki siatkowej, pływania, nordic walking i dietetyki. Instruktor Odnowy Biologicznej i Wellness. Ukończył Kurs masażu klasycznego oraz Kurs zastosowania technik Masażu Shiatsu we wspomaganiu terapii manualnej. Pracował jako masażysta, rehabilitant i fizjoterapeuta w Szpitalu Powiatowym w Aleksandrowie Kujawskim oraz nauczyciel wychowania fizycznego w toruńskich szkołach i gimnazjach. Był asystentem trenera I Ligii męskiej drużyny koszykówki – MMKS Siden Polski Cukier Twarde Pierniki Toruń. Obecnie jest nauczycielem wychowania fizycznego w Gimnazjum i Liceum Akademickim w Toruniu. To właśnie praca z dziećmi i młodzieżą daje mu największą radość i satysfakcję. Sam o sobie mówi: „Lubię wyzwania, lubię jak ciągle się coś dzieje; nie lubię schematów; nie lubię rozkazów ;-). Lubię ciągle się rozwijać i ciężko pracować. Uwielbiam dawać i brać, lubię pomagać. Uwielbiam podróże, górską turystykę, dobrą książkę, sport i dobre jedzonko :-).”